vihy pudra (1)

Vichy DERMABLEND 3D КОРЕКЦИЈА . нијанса 25

2,020.00 ден

SKU: EPH_5949 Категории , Ознаки: ,
Спореди

Опис

Високо ниво на покривност и воедначеност на тенот. ЗА МАСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ. Индикации: несовршеност и упорни знаци на масна кожа склона кон акни. За осетлива кожа. Хипоалергена. Без парабени. Некомедогена.
Салицилна киселина = дејство врз квалитетот на кожата.
Еперулин = смирувачко дејство
Од ден на ден. Збогатена со салицилна киселина и еперулин, оваа корективна пудра видно ги намалува несовршеностите на лицето.
Резултати:
Тенот е изедначен, мазен и матиран во период од 16 часа*. Кожата е нежна и се чувствува удобност. Намалена несовршеност од -49% што е клинички докажано после 4 недели на користење.
*Лична проценка од страна на 60 жени.
**Клинички тестови на 43 субјекти.

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.