Опис

Пудра со ефект на затегнување (lifting) за сјајна кожа.

Број 15

За жени над 40 години кои бараат нега против стареење во самата пудра.

  • Хипоалергена формула со термална вода Vichy
  • Некомедогена

Течна пудра против брчки со силиконска текстура за моментален лифтинг ефект и здрав сјај на кожата без формирање на линии. Благодарение на еластичноста на својата силиконска текстура ги затега брчките и ги прати движењата на вашето лице со цел намалување на создавањето на истите и зачувување на воедначен тен со здрав сјај во текот на целиот ден.

Формулата е збогатена со Collagyl, спој на 3 Vichy водечки активни состојки од производите против брчки. Тој делува на сите знаци на стареење и пополнување на брчките во период од месец дена.

Брчките се моментално видливо затегнати, тенот е изедначен, сјаен и одморен. Ефектот на лифтинг трае во текот на целиот ден без појава на линии.

Пакување: 30 мл

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.