-20%

Vichy Liftactiv Collagen – Ноќна крема

Original price was: 3,586.00 ден.Current price is: 2,868.00 ден.

Опис

Vichy LIFTACTIV Collagen ноќна крема кој ја претставува новата генерација производи за реактивирање на производството на природен колаген со резултати што се долгорочни.

Инспириран од новата генерација неинвазивни естетски процедури, LIFTACTIV ги надоместува видливите последици од загубата на колаген, со цел борба против стареењето.

Во активните состојки на овој нов моќен производ, вклучени се биопептидите, кои дејствуваат на специфичните знаци на стареење, предизвикани од губењето колаген во кожата; антиоксидансот витамин Цг кој влијае врз хиперпигментацијата и го изедначува тенот на кожата; како и минерализираната термална вода Vichy.

Ги обединува пептидот тип 1, протеин за исполнетост на кожата добиен со биоинженеринг, екстрахиран од грашок и пептид тип 2, антиејџинг-молекула со синтетичко потекло, кои дејствуваат на специфичните знаци на стареење, предизвикани од загубата на колаген во кожата.

Пакување: 50 мл

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.