-20%
liftactive niacinamideb

Vichy Liftactiv B3 Крема против флеки и брчки spf 50

2,568.00 ден

Спореди

Опис

Дневниот крем Vichy Liftactiv B3 против темни дамки со СПФ50 е формулиран за да помогне во корекција и намалување на пигментацијата, а исто така и да се справи со појавата на брчки од сите видови.

Се одликува со ниацинамид (витамин Б3) и ЛХА кои работат заедно за да помогнат во намалувањето на изгледот на постоечките темни дамки. Кремот содржи и ултра висок СПФ50 со широк спектар за да помогне во спречување на понатамошно формирање на пигментација како резултат на оштетување на УВ-зраците.

Таа има за цел да обезбеди 48-часовна долготрајна хидратација. Формулата е клинички докажана и е тестирана на сите типови и тонови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

  • Со ниацинамид, пилинг состојки и УВ филтер
  • Намалува хиперпигментациски флеки и брчки
  • Штити од УВ зраци
  • Кожата ја прави цврста и полна со сјај
  • 48 часовна хидратација

Пакување: 50 мл

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.