Опис

VICHY Liftactiv Specialist Сет Collagen Дневна нега, 50 мл + Б3 серум, 30 мл

VICHY Liftactiv Collagen Specialist Дневна нега

Нова генерација на производ кој делува на знаци на губиток на колаген на кожата, со резултати кои се долготрајни.

За прв пат, Vichy минерализирана термална вода се комбинира со anti-aging пептиди и витамин Cg за да ги спречи знаците на губење на колагенот на кожата. Оваа грижа се препорачува за жени кои сакаат нова генерација на производи со исклучително дејство против стареење и ефикасност, со состојки од природно потекло. Тоа е комбинација на пептид тип I, протеин за богата кожа добиен со биоинженеринг, пептид тип II, anti-aging молекула, против стареење, од синтетско потекло и витамин Cg.

 • Видно ги намалува брчките
 • Ги преобликува контурите на лицето
 • Го изедначува тенот на лицето
 • Тестирано под дерматолошки надзор
 • Хиполаергено
 • За чувствителна кожа
 • Исклучително брза ефикасност-по првото нанесување тонусот е подобрен за 52%
 • Ја враќа еластичноста на кожата

Избегнувајте го пределот околу очите.

Пакување: 50 мл

VICHY Liftactiv Specialist Б3 серум

Стареењето и надворешните фактори, како загадувањето и УВ зраци, можат да предизвикаат појава на темни дамки, брчки и неизедначен тен на кожата.

 • Против темни дамки и брчки
 • 13% ниацинамид Б3 + гликолна киселина + пилинг состојки
 • Намалува темни дамки и брчки
 • Го изедначува тенот
 • Хипоалергено
 • Без мирис
 • Со вулканска вода Vichy
 • За сите типови на кожа

Пакување: 30 мл

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.