-20%

VICHY LIFTACTIV SUPREME FILLER серум

Original price was: 3,130.00 ден.Current price is: 2,500.00 ден.

Опис

Supreme HA Epidermic Filler претставува интензивен серум на хијалуронска киселина кој ги намалува знаците на брчки и фини линии на кожата. Формулиран со дерматолошки активни состојки како што се витамин ЦГ и Б5, серумот ја исполнува кожата со влага и помага да се изедначи појавата на фини линии и брчки со ефект на полнење. Погоден за чувствителна кожа. Дерматолошки тестиран. Хипоалерген. Не-комедоген.

Клучни придобивки:
– Остава кожата да се чувствува мазна и младешка со сјај кој изгледа здраво
– Збогатено со 1,5% чиста хијалуронска киселина
– Помага во интензивно хидрирање на кожата
– Нуди до 24-часовна хидратација
– Високо концентриран серум против брчки
– Клинички докажано дека ја зајакнува функцијата на бариерата

Кога да се користи:
Користете Vichy Liftactiv Supreme HA серум за епидермално полнење дневно. Нанесете на исчистено лице и врат избегнувајќи ја областа околу очите. За најдобри резултати користете наутро и навечер.

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.