-20%

Vichy Liftactiv supreme SPF 30 -Крема

Original price was: 2,790.00 ден.Current price is: 2,232.00 ден.

Опис

Liftactiv Supreme SPF30, крем за лице против стареење со заштитен фактор во стручната линија против стареење на Vichy, Liftactiv Supreme, што дава клинички докажани резултати. Овој крем против стареење со заштитен фактор има не-масна формула со хијалуронска киселина која помага да се намали појавата на брчки и стареење на кожата и да се заштити кожата од понатамошно оштетување предизвикано од УВ изложеност.

– Формулиран за да ги намали брчките, истовремено и помага на кожата да се одбрани од нови брчки предизвикани од УВ зраците.
– Интензивна нега против брчки и зацврстување
– Збогатено со хијалуронска киселина со прогресивно ослободување
– Кожата се чувствува поцврста

Користете Vichy Liftactiv Supreme Day SPF30 како навлажнувачки крем за време на денот со додадена UV заштита. Исчистете ја кожата, третирајте со засилувач или серум, нанесете Minéral 89, а потоа навлажнете со Liftactiv Supreme SPF30. За најдобри резултати користете Liftactiv Supreme Night Care.

50 ML

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.