Опис

Единствена комбинација на Vichy минерализирана термална вода по прв пат во концентрација од 89% заедно со хијалуронска киселина од природно потекло.
Minéral 89 ја зајакнува бариерната функција на кожата, која е секој ден се појака во борба против штетните влијанија и се користи како прв чекор во секојдневната рутина на нега на кожа во градска средина.

Сигурна и минималистича формула со само 11 состојки. Без мирис и без алкохол.*
*етанол.
Лабораторијата Vichy ја обединиле минерализираната термална вода во концентрација од 89% со високо концентрираната хијалуронска киселина од природно потекло и 9 други состојки. Посилна, полна кожа со подобрен тонус и здрав сјај:
Minéral 89 е испитан на 52 жени во текот на месец дена.
Моментално: Кожата изгледа здрава (81%) и мазна (85%).
После месец дена: кожата изгледа посјајно (94%), со здрав сјај (87%) и пополнета (83%).

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.