VICHY Minéral 89 Probiotic Регенеративен и обновувачки серум

VICHY Minéral 89 Probiotic Регенеративен и обновувачки серум

2,355.00 ден

SKU: EPH_8785 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

Формула која содржи Vichy вулканска вода, пробиотски фракции, антиоксидативни витамини Б3 и Е.

Ја подобрува отпорноста на кожата на стрес и штетни влијанија од околината. Ја обновува бариерата на кожата и и дава еластичност и сјај на кожата. Ги измазнува тенките линии предизвикани од замор и стрес и ја прави кожата со богат и полн изглед.

  • Хипоалергена формула
  • Формула без алкохол и без парфем

Мирисот е резултат на природната ферментација на пробиотикот.

Пакување: 30 мл

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.