Опис

Во перименопауза, поради забрзаното трошење на хормоните, кожата ја губи цврстината и густината, предизвикувајќи попуштање на кожата, појава на брчки и тонот на кожата нерамномерен и губење на сјајот.

Дневниот крем за пополнување на перименопаузата Neovadiol ја подобрува хидратацијата на кожата и конкретно ги насочува знаците на стареење кои можат да се појават како резултат на менопаузата. Формулиран со дерматолошки активни состојки: проксилан, екстракт од семе од касија и хијалуронска киселина во комбинација со вулканска минерализирачка вода Vichy со 15 минерали, овој лесен хидратантен крем го подобрува изгледот на изедначениот тон на кожата, сјајот и текстурата за еластична, помека кожа. Овој хранлив гел-крем и помага на кожата да изгледа поцврсто и да ја зајакне еластичноста, помагајќи и на кожата да изгледа погуста и да се дефинираат контурите на лицето.

  • Со Anti-Age состојка Proxylane + екстракт од семе од кајсија + хијалуронска киселина + ниацинамид
  • Хипоалергено
  • За нормална до комбинирана кожа
  • Тестирано на жени во менопауза со чувствителна кожа
  • Тестирано под дерматолошка контрола.
  • Vichy е посветена на поддршка на жените во текот на менопаузата, со над 20 години научни истражувања за влијанието на менопаузата и науката за здравјето на кожата

Пакување: 50 мл

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.