slow age vichi night

VICHY SLOW AGE Nuit Обновувачка и освежувачка ноќна крема и маска

2,630.00 ден

SKU: EPH_7283 Категории , ,
Спореди

Опис

Прва ноќна нега и маска која е збогатена со кислород и ја обновува кожата изложена на негативните влијанија од околината. Подобрува клеточно дишење и регенерација на кожата од ноќ во ноќ. После будење: кожата е во потполност хидрирана и сјајна.

Од ноќ во ноќ, кожата се подобро се обновува, а брчките се намалени.

  • Ја збогатува кожата со кислород и ја обновува
  • Ги намалува постоечките знаци на стареење (брчки, кожа без сјај, темни флеки и губиток на еластичност)
  • Хидрира, измазнува, воедначува тен и кожата ја прави сјајна
  • Погодна и за осетлива кожа
  • Хипоалергено
  • Без парабени
  • Дерматолошки испитана.

Кожата е збогатена со кислород, свежа е, мека и мазна. Од ноќ во ноќ, обновата на кожата е се подобра, а брчките ги снемува.
Подобрено е дишењето на кожата и регенерацијата во текот на ноќта.

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.