Опис

Дали знаевте дека до 80% од знаците на стареење на вашата кожа се предизвикани од изложеност на животната средина? Ден за ден, вашата кожа тивко старее поради внатрешни и надворешни агресори, како што се изложување на сонце, загадување, диета и стрес. По 9 години истражување, Vichy е горда што го лансираше Slow Âge; нашиот моќен опсег за нега на кожата со пробиотици со заштитен фактор, специјално дизајниран за борба против некои од штетните ефекти и клинички докажано го забавува појавувањето на знаци на стареење. Slow Âge Cream Moisturizer се состои од систем за филтрирање кој нуди SPF 30 за секојдневна анти-УВ заштита со широк спектар, вклучително и UVA. Формулиран е и со три природно инспирирани активни состојки: антиоксиданс Бачалин, добиен од пробиотик Бифидус и минерализирачка термална вода од Виши. Оваа научно докажана формула го забавува појавувањето на знаци на стареење.

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.