Опис

Vitamin C – 20% 30мл  Антиоксидантен ревитализирачки серум

Антиоксидантниот серум на витамин Ц обезбедува заштита на кожата на лицето од слободните радикали од загадувањето на животната средина.

Има позитивен ефект врз синтезата на колагенот, го освежува тенот, ги ублажува ефектите од хиперпигментација и спречува синтеза на меланин. Серумот е збогатен со екстракти од алое и зелен чај кои имаат смирувачки ефект врз кожата на лицето.

Revox Just Vitamin C се бори против проблеми со пигментацијата, нерамномерниот тен и стареењето на кожата.

Комбинирајте го со Argan Oil, JUST Squalane, JUST Peptides за дневна рутина за нега на кожата.

Доколку користите JUST Niacinamide, JUST витамин Ц мора да се користи во спротивниот дел од денот бидејќи може да има негативен ефект кога се комбинираат заедно овие две масла.

Доколку сте користеле гликолна или салицилна киселина, или ретинол, ќе треба да дозволите да помине одредено време, 10-тина дена, пред да нанесете JUST витамин Ц за да избегнете пецкање или црвенило.

Употреба: ден

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.