Опис

Капките овзозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.

Во својот состав содржат пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и се наменети за новороденчиња, доенчиња и деца.

Зошто да ги одберете WAYA капките?

  • За намалување на траењето и интензитетот на акутна дијареа (може да биде последица на рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна…)
  • За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, и болки во стомакот)
  • За колики кај доенчиња
  • За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
  • За регулирана дигестија кај новороденчиња, доенчиња и деца

Дополнителни информации

Brand

MEDIS

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.