WELEDA Baby Крем од невен за пеленска регија

480.00 ден

Опис

Заштита на областа на пелените и превенција од настанување пеленски осип.

Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по нанесувањето. Невенот делува антиинфламаторно во комбинација со камилица, масло од сладок бадем и сончогледово масло. Содржи цинк оксид и спречува влажност на кожата.

Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Пакување: 75 мл

Дополнителни информации

Brand

WELEDA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.