Опис

WELEDA Mother Масло за масажа на трудници против стрии, 100 мл

Спречува појава на стрии и ја прави кожата масна и еластична.

Делува на структурата на кожата и ја поддржува нејзината циркулација. Маслата од јојоба, бадем и пченични никулци и екстрактот од арника и помагаат на кожата да ја подобри еластичноста и го спречуваат настанувањето на стрии. Кожата станува нежна како свила, мазна и мека, додека природните етерични масла од нероли и роза со својот пријатен мирис делуваат релаксирачки. Содржи чисти растителни масла од органско потекло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега формулирана во соработка со стручни медицински лица.

Пакување: 100 мл

Дополнителни информации

Brand

WELEDA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.