Опис

Обновувачки крем со многу висока заштита од сонце, за превенција на хиперпигментации од лузни, за целото семејство.

-Го обновува епидермисот
-Го намалува ризикот од појава на хиперпигментација (темни дамки) и заштитува од сонце благодарение на многу високата УВ заштита (СПФ 50+)
–Ја намалува потребата за чешање и чувството на непријатност
-Прочистува благодарение на антибактериските агенси (бакар и цинк) –Хидрира
Одлична подносливост – Некомедогено – Добра основа за шминка – Без парфем – Отпорен на вода

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.