Опис

Збогатена со антиоксидативна заштита од сонце, ги намалува темните дамки и брчките.

-Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита
-Спречува и помага да се намалат видливите знаци на фотостареење (флеки, брчки и губење на цврстина)
-Ја хидрира кожата долготрајно
-Спречува кожни промени и ја обновува кожата
-Лесна, dry touch гел-крем текстура
-Одлична основа за шминка
Одлична подносливост – Некомедогено – Отпорност на вода, топлина и влага- Задржување на заштитниот фактор 8 часа
-Погодно после ласерски третмани

Секојдневна употреба за да се минимизираат ризиците од хиперпигментации и фотостареење

  • Чекор 1 Нанесете самостојно или по вашиот дневен крем.
  • Чекор 2 Нанесете рамномерно пред изложување на сонце (нанесувањето мала и недоволна количината на производ го намалува нивото на заштита).
  • Чекор 3 Аплицирајте често, пред и по пливање, триење или спортски активности.

Нанесете на здрава кожа. Возрасни. Преголемата изложеност на сонце може да го оштети здравјето.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.