Опис

Четка за заби CS 1009 е идеална за четкање на секој заб поединечно, за нежно и ефикасно чистење на работ помеѓу забот и непцето,без повреда на истото. Четката има само еден сноп на влакна и заоблена глава, што овозможува влакната целосно да се прилагодат на анатомијата на работ на непцето.

Влакна од CUREN® материјал должината им е 9 mm, нивниот дијаметар изнесува 0,12 mm и снопот е округло засечен.

Четка за заби CS 1009 е соодветна за употреба кај пациенти со фиксен ортодонтски апарат кај оние кои имаат изолирани и неправилно поставени заби импланти или мостови.

Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.