-15%
lipikar baume light ap

Lipikar Baume AP + M Light 200ml

Original price was: 1,240.00 ден.Current price is: 1,054.00 ден.

Спореди

Опис

LIPIKAR Baume AP + M Light, го ребалансира микробиомот на кожата и сега повеќе ја почитува планетата. Веднаш ја смирува кожата и го намалува чувството на чешање. Со својата ефикасност против повторна појава го намалува црвенилото предизвикано од дехидрација. Ја храни кожата и ја обновува бариерата на кожата. Формулиран за доенчиња, деца и возрасни со многу сува, атопична или алергиска кожа.

КАКО СЕ КОРИСТИ
Нанесете на лицето и телото еднаш дневно.
За најдобри резултати, користете го во комбинација со LIPIKAR Syndet AP + или Huile AP + средство за чистење како средства за чистење, и Stick AP + во текот на денот за смирување на чешањето.

ТЕКСТУРА
Брза апсорпција за лесна секојдневна примена.
Не мрсна, нелеплива текстура.
Со термална вода од La Roche-Posay.

КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ
Lipikar Baume AP + M веднаш ја смирува кожата. Има ефект против чешање и повторно појавување и го ребалансира микробиомот на кожата.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.