Опис

Специјално создаден за комбинирана и мрсна кожа, овој матифицирачки флуид обезбедува многу висока заштита од штетните UVA-UVB зраци и слободните радикали. Неговата лесна формула се апсорбира веднаш, давајќи ѝ на кожата ефект на матирање. Благодарение на содржината на екстрактот од Licorice, течноста го регулира лачењето на себум и спречува појава на нови несовршености. Неговата лесна текстура, без масни состојки, интензивно ја хидрира и обезбедува на кожата задоволство и максимална удобност.

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.