Опис

А313 Ретинол кремот помага при:

Обновување на клетките на кожата:

Главната состојка- ретинил палмитат 0,12 %, го стимулира обновувањето на клетките, што доведува до освежен и подмладен изглед на кожата.
Производство на колаген и еластин:

Овие клучни протеини ја одржуваат кожата цврста, еластична и младешка.
Намалување на видливоста на фините линии и брчки:

A313 Retinol кремот има насочено дејство врз фините линии и брчките, што ги прави помалку видливи.
Регулирање на хиперпигментацијата: Кремот помага да се намалат темните дамки и нерамниот тен.
Се бори против акните:

Со своето антивоспалително дејство кремот помага во борбата против акните.
Отстранување на површинските нечистотии од кожата:

A313 Ретинол кремот ги отстранува мртвите клетки и нечистотии од кожата, оставајќи ја кожата мазна и чиста.
Заштита од стареење:

Кремот го одржува младешкиот изглед на кожата и ја штити од стареење.
Подобрување на текстурата на кожата:

Помага да се изедначи површината на кожата, давајќи и свеж и сјаен изглед.

Со главните состојки  Retinyl palmitate 0,12 % и Makrogol , овој крем го одржува младешкиот изглед на кожата и ја штити од стареење. Фините линии и брчки ќе станат помалку видливи, а кожата ќе изгледа посвежо и помладо. Исто така, го подобрува нерамниот тен, ја осветлува и спречува хиперпигментацијата, а во исто време ја измазнува површината на кожата.

Имајте на ум неколку забелешки за да го извлечете максимумот од овој фантастичен крем. Поради фотосензитивноста на витаминот А, се препорачува овој производ да се користи само навечер. За време на третманот со ретинол, кожата е почувствителна на сонце и може да биде повеќе подложна на изгореници, затоа е важно да се заштити од сончево зрачење и во текот на денот задолжително да се користат креми со заштитен фактор SPF.

 

Состав од A313 Retinol крем за здрава и убава кожа:
PEG 400, PEG 4000, полисорбат 80, ретинил палмитат 200.000 I.U. проценти.

Вид на употреба:

За лесно нанесување, загрејте ја количината на производот со големина на грашок помеѓу дланките пред да го нанесете на лицето, избегнувајќи го чувствителното подрачје околу очите. Нанесете навечер на исчистена и целосно сува кожа. Слободно помешајте го овој производ со вашите омилени ноќни серуми или третмани, но не комбинирајте со киселини.

Пакување:

50 гр.

Дополнителни информации

Brand

Pharma Development

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.