Опис

Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита
-Ја активира природната одбрана на кожата и штити од ризик од оштетување на клетките
-Се бори против предвремено стареење на кожата
-Идеален за чувствителна сува кожа, многу светла кожа со пеги, кожа изложена на максимална сончева светлина
-Кремаста текстура, не мрсна, без бели траги
Одлична подносливост – Некомедогено- Без парфем- Отпорно на вода

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.