Опис

Моментално осветлува и заштитува, го воедначува тенот долготрајно.

-Намалува големина и интензитет на темните дамки
-Превенира појава на нови дамки
-Многу висока заштита од сонце (SPF50+)
-Рамномерен и осветлен тен (го враќа сјајот на кожата)
-Долготрајна хидратација (8h)
-Бисерната текстура овозможува моментален сјај
Одлична подносливост – Некомедогено – Добра основа за шминка

Инспирирана од водечкиот дерматолошки третматн (Kligman’s Trio) BIODERMA лабораторијата го дизајнираше LumiReveal’s Technology заштитниот патент, за да обезбеди третман за луѓето со хиперпигментација, без несакани ефекти.
Оваа технологија делува на 3 биолошки фази, кои предизвикуваат хиперпигментација, притоа обезбедувајќи добра толерантност:
– Воспаление: глабридинот го намалува воспалението, кое предизвикува хиперпродукција на меланин;
– Продукција: андрографолид + азелаична киселина ја лимитираат продукцијата на меланин;
– Елиминација: Epidermactiv ја зајакнува обновата на кожата преку елиминација на клетките полни со меланин.

LumiReveal Technology е дополнета со коктел од витамини кои се есенцијални за кожата: витамин Ц, Е и ПП кои ја штитат и зајакнуваат бариерата на кожата.

Pigmentbio Daily care SPF50+ дополнително содржи моќна комбинација на сончеви филтри со широк спектар, кои обезбедуваат висока УВА и УВБ заштита.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.