Опис

BIODERMA го откри Pigmentbio Foaming Cream за да создаде комплетна нега за чувствителна кожа склона кон појава на хиперпигментации.

Специфично дизајниран за овој тип на кожа, Pigmentbio Foaming Cream е избелувачки хидратантен чистач кој помага во корегирање на постоечките дамки и спречува појава на нови.

Овој производ содржи патентирана комбинација од активни состојки, познати по нивното депигментационо дејство: андрографолид и лизин азелат. Овие активни супстанции го регулираат биолошкиот механизам кој предизвикува хиперпигменација, за оптимално осветлување и превентивна ефикасност.

Оваа патентирана комбинација на активни состојки кои се наоѓаат во Pigmentbio Foaming Cream, е дополнета со коктел од активни состојки:

– Цитрична киселина, која ја забрзува обновата на епидермисот и отстранувањето на темните дамки.

– Коко гликозид/Глицерил олеат, ја зајакнува бариерата на кожата.

– AHA + ексфолирачки микрочестички, нежно ги отстрануваат несовршеностите.

Нежната текстура, без сапун, нежно ја чисти кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.