Опис

Активна смирувачка нега која ја зајакнува природната одбранбена моќ на кожата против агресивните фактори

-Моментално и трајно ја смирува кожата
-Ја зајакнува бариерата на кожата
-Ја штити кожата од секојдневните агресивни влијанија
-Хидрира и храни 12 часа
-Го подобрува квалитетот на животот на луѓето со чувствителна кожа
Богата текстура која ја остава кожата мека и хидрирана секојдневно
Многу добра толерантност – Тестирано под дерматолошки надзор – Без мирис – Добра подлога за шминка

Екобиолошка иновација за чувствителна и сензибилизирана кожа, DEFENSIVE ТЕХНОЛОГИЈАТА, делува на двата типа на чувствителност (природна и индуцирана), давајќи и на кожата моќ да се одбрани  од агресивните влијанија. DEFENSIVE ТЕХНОЛОГИЈАТА делува на причинителите за чувствителна кожа и ја спречува чувствителноста предизвикана од околината и начинот на живот преку стопирање на факторите одговорни за влошувањето на чувствителната кожа:

  • Заштитно дејство: карнозин и витамин Е овозможуваат моќна антиоксидативна активност за заштита на кожата од агресија на надворешните фактори
  • Зајакнувачко дејство: тетрапептидот -10 води до ефикасно обновување на епидермисот благодарение на производството на клучните елементи на бариерната функција
  • Смирувачко дејство: полифенолите на црвената жалфија ја ограничуваат хипер-активноста на кожата

Дизајниран да ја поддржува кожата на дневна основа во справувањето со нејзината чувствителност, без оглед на нејзиното потекло, Sensibio Defensive го подобрува квалитетот на животот на корисниците.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.