bixine serumi

Bioxsine Dermagen Forte Serum 3 x 15 ml

1,300.00 ден

Availability: Нема на залиха SKU: EPH_6162 Категории ,

Опис

Bioxsine Forte Serum се базира на активната билна формула BioComplex B11 од специјално комбинирани фито-екстракти за ефикасно намалување на падот на косата и промовирање на растот на косата за подебела и посилна коса. Не содржи парабен, фталати или боја.

Активните компоненти кои се ефикасни во губењето на косата се напоени од Липозом Технологијата. Во клиничките испитувања, меѓу учесниците се случило и 48% намалување на опаѓањето на косата по еден месец.*

Тестовите за ефикасност докажаа дека Bioxsine Forte Serum помага во спречувањето на губењето на косата кога се користи континуирано и редовно, го промовира растот на косата и ги ревитализира слабите корени на косата и обезбедува отпорност, волумен, сјај и живост на косата.

Врз основа на дерматолошки тестови,

100% намалување на опаѓањето на косата,

93% посилна коса,

83% подебли влакна за коса,

биле забележани меѓу корисниците.

Дополнителни информации

Brand

BIOXSINE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.