krema

Hada Labo White Absolute Smoothing & Moisturising Day&Night Cream 50ml

1,252.00 ден

SKU: EPH_3846 Категории ,

Опис

ЈАПОНСКИ БРЕНД БРОЈ 1 ЗА НЕГА НА КОЖА НА ЛИЦЕ СО 3 ТИПА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА, НАРЕЧЕНА ” СУПЕР ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”. ИНОВАТИВНА LOCK-in-MOIST ФОРМУЛА ЗА ИНСТАНТНА И ИНТЕНЗИВНА ХИДРАТАЦИЈА ВО СИТЕ СЛОЕВИ НА КОЖАТА СО ДОЛГОТРАЈНИ ВИДЛИВИ ЕФЕКТИ. ЗДРАВА КОЖА СО ПОРЦЕЛАНСКИ ТЕН И СОВРШЕН СЈАЈ

Еден од најдобрите кремови за лице, со мека, лесна текстура и со извонредна моќ: интензивно да ја хидрира кожата и да го одржува хидратантниот баланс на совршено ниво во текот на денот, но и во текот на ноќта. Го успорува стареењето на кожата – 50 мл

Состав: Aqua, Glycerin, Dipropylene, Glycol, Diglycerin, Pentylene, Glycol, Squalane, Caprylic/Capric, Triglyceride, Phenoxyethanol, Dimethicone, Carbomer, PEG-20, Sorbitan, Isostearate, Stearyl, Alcohol, Propanediol, Glyceryl, Stearate, Behenyl, Alcohol, Sodium, Hyaluronate, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl, Lauroyl, Glutamate, Sodium, Hydroxide, Disodium, EDTA, Caprylhydroxamic, Acid, Butylene, Glycol, Hydrolyzed, Hyaluronic, Acid, Sodium, Acetylated, Hyaluronate, Lactococcus/Hyaluronic, Acid, Ferment, Filtrate, Tocopherol

Дополнителни информации

Brand

HADA LABO

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.