Опис

PANTENOL 9% пена за нега, регенерација и хидратација на кожа 150ml.

Состав: Д-пантенол 9%, алое вера, алантоин, витамин Е.

Употреба: Пената лесно се нанесува на телото и погодна е за нега на големи површини на телото. Брзо се впива и не остава траги.
Пантенол пената се препорачува за:

-Нега и хидратација на кожата
-Нега на кожата после сончање
-Регенерација на кожата после депилација/епилација

Дополнителни информации

Brand

GALENIKA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.