Опис

Алтернатива на инвазивните методи за зголемување на усните. Хијалуронската киселина веднаш ги навлажнува усните и ги прави видливо поистакнати и кадифено мазни. Помага да се намали видливоста на фините-тенки линии на усните и ги смирува испуканите делови на усните. Збогатен е со хранливи масла, антиоксиданси и состојки против стареење, па така овој филер, освен што делува на волуменскиот ефект на усните, истовремено ја подобрува и текстурата на кожата на усните. Поради неговото безбедно ниво на pH вредност, овој филер е погоден за секојдневна употреба.

Како се користи:

Наутро: нанесете на чиста кожа на устата. Потоа можете да го користите омилениот кармин или сјај за усни. Повторно нанесувајте неколку пати во текот на денот по потреба.

Навечер: нанесете на чиста кожа на устата и оставете да делува преку ноќ како хидратантна маска за усни. Се очекува привремено чувство на пецкање.

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.