Опис

Дерматолошка мицеларна вода која чисти, ја отстранува шминката и ја прочистува кожата без да ја исуши.

-Чисти без да ја исуши кожата
-Ја прочистува кожата и го регулира излачувањето на себум
-Остава моментален ефект на свежина – Ја отстранува шминката од лицето
Одлична толеранција – Некомедогено – Без плакнење.

Sébium H2O е специфична мицеларна вода за чистење лице за комбинирана до мрсна кожа, која го имитира природниот состав на кожата, за совршено отстранување на шминка и целосна почит дури, и за најчувствителната кожа. Збогатена со средства за прочистување, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium H2O ја прочистува кожата и ја ограничува секрецијата на себумот. Патентираниот природен комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.