Опис

Го обновува епидермисот
-Ја намалува потребата за чешање и го олеснува чувството на непријатност
-Антибактериско дејство (бакар/цинк)
-Хидрира
-Прочистува
-Ја штити оштетената кожа: формира заштитен филм на кожата и овозможува удобност на кожата
Одлична подносливост – Некомедогено – Природна боја која потекнува од активните состојки во кремот- Без парфем.

Антибактериските агенси (бакар-цинк) го прочистуваат епидермисот. Активната состојка, ANTALGICIN , брзо го олеснува чувството на непријатност и ja намалува потребата за чешање . Во комбинација со хијалуронска киселина и навлажнувачки активни состојки формира заштитен филм на кожата и овозможува удобност.  BIODERMA активна состојка.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.