Опис

Видлива ефикасност на акни, комедони и
дамки од 2.ден. Висока толерантност.

-Против акни: елиминира мозолчиња и митесери
-Против дамки : ја намалува појавата на веќе постоечките и превенира создавање на нови
-Висока толерантност
-8ч хидратација

Ексклузивна комбинација од КЕРАТОЛИТИЧКИ АКТИВИ (салицилна & естер на малична киселина), ефикасни при pH на кожата, делуваат на и под површината на кожата за да ги елиминираат мозолчињата и дамките, истовремено и да ја зачуваат удобноста на кожата.

ЕСТЕРОТ НА МАЛИЧНА КИСЕЛИНА, активен со двојна функција, помага и во регулирање на вишкот на себум.

FLUIDACTIV патентот, преку биолошкото нормализирање на квалитетот на себумот, спречува појава на нови дамки.

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.