algasan mobile

Allga San Mobil Creme-Крема

284.00 ден

SKU: EPH_6385 Категорија Ознака:
Спореди

Опис

Состав

единствена комплетна регенеративна формула за кожата, зглобовите, коските и мускулите благодарение на високата концентрација на екстрактот од гавез, етеричното масло од алгојски планински бор, екстрактот од арника и алантоинот
– Крема формулација која веднаш по нанесувањето разладува (ментол), но секундарно силно загрева благодарејќи на состојките кои делотворно го стимулираат зголемувањето на циркулацијата (алгојски планински бор, камфор, рузмарин, жалфија)
– брзо и делотворно против болката: гавезот и алгојскиот планински бор во синергија, ефективно и по природен пат ги неутрализираат хормоните во ткивото, како и другите предизвикувачи на воспаление и болка
– благопријатен за кожата со додаток на пантенол и алантоин. 

Фармацевтска форма

Крема – 50 мл

Дејство

Интензивен крема за масажа

Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично.

Дополнителни информации

Brand

ALGA SAN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.