HIGH ENERGY BAR

130.00 ден

SKU: EPH_5757 Категории ,

Опис

HIGH ENERGY BAR високо енергетски бар

Висока енергетска густина
Оптимална сварливост
Постепено ослободување на енергија
HIGH ENERGY BAR,  од Sponser®, обезбедува брза и долготрајна енергија за врвни атлетски перформанси!

Енергетскиот блок се состои од јаглехидрати со краток, среден и долг ланец и на тој начин обезбедува постепено снабдување со енергија. Во зависност од вкусот, додадениот млечен протеин обезбедува 7-9% протеин, што е особено корисно за мускулите при долги напори за издржливост.

Пред-желатинизираните овесни суровини ја прават ВИСОКАТА ЕНЕРГИЈА БАР лесно сварлива, така што оптимално се поднесува дури и при товари со висок интензитет. Енергетската лента е дополнително збогатена со масни киселини со среден ланец (MCT) од кокосово и масло од канола, кои обезбедуваат дополнителна, лесно сварлива енергија долж вториот енергетски синџир (на маснотии). Со години, БАР ВИСОКАТА ЕНЕРГИЈА е добро воспоставен меѓу бројните врвни спортисти на долги патеки, особено велосипедистите и триатлонците, кои исто така зависат од цврста храна за време на самото натпреварување.

Дополнителни информации

Brand

SPONSER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.