mk powder

Magnesium Bisglycinate Plus Citrate Powder

1,326.00 ден

Спореди

Опис

Џејмисон магнезиум во прав обезбедува лесна, моќна и брзо апсорбирачка алтернатива за добивање на вашата дневна доза на магнезиум. Вкусниот природен вкус на лимон-вар е ослободен од какви било вештачки засладувачи или вкусови. Само измешајте со вода и уживајте!

Го поддржува здравјето на коските и мускулната функција
Помага во енергетскиот метаболизам, формирање на ткива и развој на коските
300 mg магнезиум по порција
Вкусен и лесен за земање прашок со вкус на лимон-вар
Не-ГМО и без вештачки засладувачи или ароми

Дополнителни информации

Brand

JAMIESON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.