Опис

ESI Aloe Vera Orange Juice е додаток на храна базиран на излупени листови од алое вера (gel sine cute). Гелот содржан во листовите од Алое Вера ги фаворизира прочистувачките функции на телото

Својства и придобивки од Алое вера сок од крв од портокал
Како да земете сок од портокал од крв од Алое вера?
Се препорачува да се зема 1 мерна чаша од 25 ml сок 3 пати на ден, самостојно или разредена во вода.

Мерки на претпазливост
Услови за складирање
Да се чува на ладно и суво место

Состав од сок од крв од алое вера од портокал
Стандардизиран сок од алое вера од синус симпатичен гел (70,50 ml), црвено портокалова титриран до 10% во фитокомплекс (0,19 g).

Дополнителни информации

Brand

ESI

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.