ProBalans- 20 Капсули

455.00 ден

Опис

PROBalans е иновативен додаток во исхраната за варење и метаболизам, дизајниран од хрватски експерти и произведен во Хрватска.

Содржи висока концентрација на три добро познати видови млечнокиселински бактерии и уникатна комбинација на дополнителни состојки: цинк, витамин Б6, апигенин и пеперминт екстракт за уште поефикасно дејство.

Се препорачува при антибиотска терапија, стрес, лоша исхрана, патување и нарушена рамнотежа на цревната микрофлора.

Иновативна формула – со симултана активност на пробиотици, цинк, витамин Б6, апигенин и нане.

Погодна за вегетаријанци и вегани
(капсули од растително потекло).

Зголемен степен на преживување
на корисните млечно киселински бактерии
(гастро резистентни капсули).
Возрасни и деца над 12 години Деца од 6 – 12 години
Дозирање 1 капсула на ден
Инструкции за употреба Да се земе со пола чаша вода

Забелешки:
Кога се користи заедно со антибиотици, PRObalans капсулите да се земат најмалку 3 часа после земањето на антибиотици.

Дополнителни информации

Brand

PHARMA S

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.