Опис

GO Isotonic Energy Gel e првиот изотоничен гел во светот, ефикасно обезбедувајќи лесно сварлива и брзо абсорбирање на јаглени хидрати за енергија за време на спортска активност.

Тие се произведени да се консумираат без вода, минимизирајќи го ризикот од надуеност што понекогаш може да се појави со прекумерно пиење.

Ви обезбедува 22 грама јаглени хидрати по гел.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.