Опис

Ја поддржува сексуалната активност на мажите

  • Помага во одржување на исполнет интимен живот
  • Со Мака, Женшен, Готу Кола и кофеин
  • Цинкот, селенот и витаминот Е ја поддржуваат плодноста и репродуктивната функција

толку висок што дури и љубовниот чин е насочен од желбата за успех. Кога постарите мажи одвреме-навреме се предмет на мали „неуспеси“, тогаш разочарувањето е дотолку поголемо. Ова често резултира со фрустрација и анксиозност што може да придонесе за појава на умерена еректилна дисфункција.

За мажите кои страдаат од вакви неволји, Doppelherz® aktiv го создаде Мен Актив од избор на билни екстракти, витамини и минерали познати по нивното благотворно дејство на машкиот репродуктивен тракт.

Men Active од Doppelherz® делува на две нивоа: краткорочно, кофеинот и женшенот имаат стимулирачки и енергетски ефект, Gotu cola ја зголемува периферната циркулација која ги снабдува со крв половите органи, а Маката делува на метаболизмот на азотен оксид, кој се ослободува. по сексуална стимулација за иницирање на ерекција на пенисот. На долг рок Маката има позитивно влијание врз расположението и умот со ублажување на перцепцијата на стресот и затоа помага да се врати самодовербата. Покрај тоа, Маката содржи високи количини на аргинин, фитостероли, флавоноиди и танини кои позитивно влијаат на циркулаторниот систем, спроводливоста на нервните импулси и квалитетот на спермата. Цинкот помага во одржување на покачени нивоа на тестостерон, а селенот и витаминот Е се важни за формирање на спермата.

Men Active од Doppelherz®: за мажи кои страдаат од еректилна дисфункција и оние кои сакаат да ја подобрат својата сексуална потенција и нивното либидо.

Дополнителни информации

Brand

Doppel herz

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.