-15%
kolagen +

REAL PHARM KOLAGEN +

Original price was: 400.00 ден.Current price is: 340.00 ден.

Спореди

Опис

РЕАЛФАРМ КОЛАГЕН +

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

KOLAGEN + од Real Pharm е двомесечен третман со непроценливиот колаген за вашето здравје, збогатен со благотворното дејство на витаминот Ц и Д кои ефикасно го поддржуваат вашиот имунолошки систем и го поддржуваат природното производство на колаген во вашето тело. Витаминот Д дополнително ја поддржува соодветната апсорпција на фосфор и калциум – гарантира силни и здрави коски.

Иако постојат многу природни начини да се обезбеди оптимална дневна доза на колаген, секој на кој му е потребен дополнителен извор и немаат можност да одржуваат урамнотежена исхрана, треба да размислат да го земаат во форма на додаток во исхраната. Колагенот во храната може да се најде главно во говедско, пилешко, риба и други протеини. Студиите, исто така, покажуваат висока ефикасност на додатоците на колаген за постари луѓе и за оние со такви нарушувања како артритис, но здрава личност која одржува урамнотежена исхрана, исто така, ќе ги види придобивките од нивните ефекти.

Човечкото тело користи амино киселини за да изгради мускули, коски, ‘рскавица, кожа, коса, сврзно ткиво и многу други. Колагенот игра важна улога во создавањето на сврзното ткиво и кожата. Природното производство на колаген се намалува со возраста и тоа значително влијае на состојбата на вашите коски и зглобови. Затоа се чини дека дополнувањето со KOLAGEN + од Real Pharm е вистинското решение, доколку не може да се набави само со вашата исхрана.

Колагенот е протеин кој го сочинува целото сврзно ткиво во вашето тело, од коски до кожа. Телото природно произведува колаген секој ден. Со текот на времето, ова производство се забавува. Додатоците на колаген се лесен начин да додадете повеќе колаген во вашата исхрана. Колагенот содржан во овој додаток се дели на помали парчиња за да може подобро да се апсорбира и искористи од нашето тело.

Исто така, докажано е дека колагенот ги намалува брчките, ги одржува силни и флексибилни зглобови, поддржува силни коски и ја зголемува хидратацијата на кожата.

Колагенот е главната градежна компонента на мускулното ткиво, па затоа не треба да изненадува што може многу да влијае на градењето мускулна маса. Дополнително, колагенот содржи висока концентрација на глицин, амино киселина која учествува во синтезата на креатин. Може да им обезбеди на коските потребната енергија за ефективен тренинг. Луѓето кои вежбаат и користат додатоци на колаген забележуваат зголемено губење на маснотии и мускулна сила.

ДОЗИРАЊЕ

Земете 1 таблета дневно измиена со малку вода.

Не треба да се надминува препорачаната дневна доза на додатокот. Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена за урамнотежена исхрана. Производот е наменет за здрави возрасни лица. Не треба да го користат доилки и бремени жени.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

1 таблета

Витамин Ц 200 mg 250 %

Витамин Д 50 μg 1000 %

ПРЕДНОСТИ ОД КОРИСТЕЊЕ НА КОЛАГЕН+

– Подобрена состојба на кожата

– Извор на протеини кои градат мускули и ткива

– Подобрен квалитет на спиење

– Поволно делува на дигестивниот систем

– Помага во лекување на коски и зглобови

Дополнителни информации

Brand

Real Pharm

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.