-17%
lcarniqnt

QNT L-CARNITINE LIQUID 5000

Original price was: 1,190.00 ден.Current price is: 990.00 ден.

Опис

Благодарение на многуте корисни својства на L-CARNITINE LIQUID 5000, можете да ги оптимизирате вашите спортски сесии или вашите интензивни тренинзи. Благодарение на неговата многу ефикасна формула, овој додаток е идеален партнер за оние кои следат нискокалорична диета и активен животен стил со цел да ослабат Благодарение на неговите својства, ЛКарнитинот му овозможува на телото да ги користи мастите за производство на енергија, што ги спречува мастите да да се складира во телесните наслаги.

Ефектите на Л-Карнитинот

Л-Карнитинот е супстанца слична на аминокиселина која се произведува природно од телото. Ги насочува масните киселини што ги носи крвта во митохондриите, специјални клетки кои ги претвораат мастите во енергија. Затоа, масните киселини не се складираат во масните клетки бидејќи се користат за производство на извор на енергија АТП. Л-Карнитинот е важен кај спортистите за сила или издржливост бидејќи е валиден додаток за секого.

Ефикасна форма на Л-карнитин

Благодарение на неговата течна форма, L-CARNITINE LIQUID 5000 овозможува многу брза апсорпција за моментална ефикасност. За оптимални резултати земајте 20 ml дневно пред тренинг.

Формула без шеќер Л-карнитин

L-CARNITINE LIQUID 5000 не содржи шеќер или масти и е исклучително нискокалоричен. Тој е идеален пијалок кој треба да го вклучите во програма за слабеење со малку јаглени хидрати и малку маснотии или спортска програма која ќе ви овозможи целосно да ги искористите неговите својства.

Течноста Л-Карнитин е погодна за сите спортисти

Без разлика дали практикувате спорт за релаксација и за согорување на неколку вишок калории, или ако интензивно вежбате некој спорт и сакате да ги подобрите вашите резултати, L-CARNITINE LIQUID 5000 е идеален додаток во вашата дневна рутина. Удобно и лесно е да се носи во теретана или до вашиот полигон.

Л-Карнитин и има неодолив овошен вкус

L-CARNITINE LIQUID 5000 има вкусен и апсолутно неодолив вкус на малина. Вашите рутини пред тренинг ќе станат вистинско уживање за вашите пупки за вкус, нешто што ќе ве расположи пред да започнете интензивно вежбање!

Дополнителни информации

Brand

QNT

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.