Опис

Женски е мултивитамински и мултиминерален додаток во исхраната. Неговиот комплетен состав од 12 витамини и 7 минерали ќе ви овозможи да се наполните со виталност и да имате корист од оптималната форма во текот на денот. Витамините и минералите се есенцијални хранливи материи кои му се потребни на нашето тело за здраво функционирање. Апсорпција / Внесувањето на сите нутритивни вредности на витамини и минерали во еден ден понекогаш е комплицирано.

И покрај здравата и урамнотежена исхрана, понекогаш е неопходно да се јаде астрономски количини на храна за да се добијат сите препорачани нутритивни вредности во витамини и минерали. Формулата за женски додатоци во исхраната е развиена за да ги добиете потребните количини што ви се потребни за да бидете во оптимална форма и да ве натера да зрачите со убавина. Нашиот женски додаток содржи комплекс кој ги обединува сите витамини и минерали корисни за да ви даде природен поттик на енергија што ќе се одрази на вашиот тен. Неговата формула е идеална за максимално живеење секој ден. Тоа не само што ви помага да го зајакнете вашиот имунолошки систем, туку ви помага и да се борите против оксидативниот стрес.

Мултивитамински женски QNT CARE
Овој додаток во исхраната е богатство се-во-едно кое ви овозможува најдобро да ги пополните нутритивните недостатоци на витамини и минерали во вашата исхрана. Лесно за варење, Women’s обезбедува секојдневно снабдување со витамини и минерали идеални за враќање во форма и справување со напорните денови. Понатаму, содржи див јам, клубенот кој го промовира производството на природни женски хормони. Овој додаток е идеален дневен партнер кој ќе ве натера да зрачите со благосостојба и убавина.

MADE IN BELGIUM

Дополнителни информации

Brand

Care by QNT

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.